Příměstský výtvarný tábor

Příměstský výtvarný tábor

CESTOU SVĚTLA

SVĚTLO – odraz – lesk – paprsek – SKLO.

Všudypřítomné světlo a krása skla. INSPIRACE.

Výtvarný tábor bude navazovat na díla Václava Ciglera a Michala Motyčky, jejichž výstava Prostor člověka I a II bude v galerii právě probíhat. Hlavním tématem tvorby obou umělců je práce s prostorem, sklem, světlem a vodou. Budeme se jich díly inspirovat, vytvářet objekty a prostorové instalace. K načerpání energie a odpočinku využijeme parkán galerie, který Václav Cigler a Michal Motyčka v roce 2005 pro galerii upravili. Vše zakončíme páteční vernisáží.

Termín: 15. – 19. 7. 2019, od 9 do 16 hodin

Cena: 1200 Kč (v ceně je výtvarný materiál a obědy)

Lektorka: Mgr. Alžběta Semrádová

Vystudovala obor Dějiny umění na FF UK, od roku 2014 do roku 2017 působila jako externí lektorka Národní galerie Praha, kde se účastnila několika výstavních projektů, např. výstavy Bez hranic nebo Císař Karel IV. 1316–2016. Od roku 2017 zde působí jako kurátorka pro edukační činnost. Se Severočeskou galerií výtvarného umění spolupracovala poprvé v roce 2017 na výstavě Ulrich Creutz. Vizuální kultura v Kadani za Jana Hasištejnského z Lobkowicz (1469-1517). Od léta 2018 zde působí jako edukátorka. Ačkoli není Alžběta Semrádová vystudovanou výtvarnicí, má od mládí blízký vztah k jakémukoli tvoření a rukodělným činnostem. Ráda pracuje s netradičními materiály a výtvarnými technikami, ráda experimentuje a zkouší nové postupy.

Výtvarný tábor je určen dětem ve věku 8-13 let,

maximální počet účastníků je 16.

Rezervace a dotazy posílejte na adresu alzbeta.semradova@galerie-ltm.cz.

Příměstský tábor je spolufinancován z dotačního programu města Litoměřice: Program podpory v oblasti KULTURY v Litoměřicích – 800. výročí založení města Litoměřice. Děkujeme